Kilingi-Nõmme Tervise-ja Hoolduskeskuse klientide meenutusi

Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskuse klientide meenutusi oma lapsepõlvest(nukunäituse küsimustiku vestluste põhjal). Vahendas juhataja Kristi Sütt.

Naine, sündinud 1933.aastal. Lapsepõlv möödus Tori vallas vanematekodus. Mul oli üks kaltsunukk, linadest juuksed, mulinee niidiga olid tehtud silmad, nina ja suu. Ema valmistas selle mulle mängimiseks. Minu mängukaaslasteks olid vend ja sõbranna. Mänguasju tegi ka meie isa –puust loomi mängimiseks, seal oli lehmi, hobuseid, lambaid. Ise tegime puupulkadest loomadele aiad ümber.

Mees, sündinud 1949.aastal. Lapsepõlv möödus Kablis, mere ääres väikeses kalurimajas. Nukku mul polnud. Männikoorest lõikasin laevu välja. Puust tehtud autodega mängisin, naelaga sai ka rattad alla tehtud. Naabripoistega mängisin pallimänge.

Naine, sündinud 1930.aastal. Lapsepõlv möödus Kõpus vanemate talus. Minul oli mitu nukku. Need olid kaltsunukud. Vanemad tegid, et meil oleks mängida. Tegin neile ka riideid. Mängisin koos nelja õega. Mängisime puust mänguasjadega ja peitust.

Naine, sündinud 1922.aastal. Minu lapsepõlv möödus Pärnumaal Volteri vallas kodutalus. Minul oli üks nukk. Pea oli tal olemas ja vanaema õmbles keha otsa. Kleit oli seljas. Koos vanaemaga tegime nukule riideid. Mängisin noorema õe ja sõpradega. Vanemad tegid puust loomi, näiteks lehmi. Mängisin ka tammetõrudega. Sõpradega mängisime ringmänge.

Naine, sündinud 1927.aastal. Lapsepõlv möödus Kilingi-Nõmmest 7 km eemal talus. Minul oli üks nukk, tüdruk. Pea oli kõva, keha täistopitud. Mustad juuksed ja kirju kleit seljas. Selle nuku tõi mulle jõuluvana, kui olin 3-4-aastane. Minu tädi oli õmbleja ja ta tegi nukule riideid. Isa hööveldas ja mina mängisin höövlilaastudega. Isa tegi ka puust loomi. Nendega oli tore mängida. Tammetõrudega oli hea mängida.

Mees, sündinud 1953.aastal. Olen sündinud Pärnumaal. Nukku mul polnud, kuid mängisin koos naabripoistega peitust, sõjamänge, tagaajamist, pallimänge. Vanemad ostsid mulle poest auto, millega armastasin mängida.

Naine, sündinud 1930.aastal. Lapsepõlv möödus Jõgeval vanemate kodus. Mul oli üks nukk. See oli kaltsunukk, tüdruk, keskmist kasvu, heledate juustega. Ema tegi selle jõuludeks, kui olin 5-aastane. Mängisin koos õega. Nukuriideid olen teinud oma lastelastele. Ema tegi meile puust hobuseid. Ise tegin tammetõrudest lehmi ja lambaid. Mängisime ka peitust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s