Projektid

Projekt pakub erinevaid töövorme: kultuuri- ja mälestustekohvik, mälestuskastid, mälestusnäidendid, mälestuste koondamine internetti, eraldi väljaanneteks, video- ja fonoteeki.

Pärast Köleri tänava “Mälestus- ja kultuurikohvik”-u rendilepingu lõppemist 1 jaanuar 2006 (puuduvad ruumid edasiseks mitmekülgseks tegevuseks) oleme keskendunud mälestuskastide valmistamisele.

Mälestuskasti on kujundatud erinevate sümbolite, fotode, dokumentide, esemete, tööriistade jne. kaudu ühe eaka inimese elu tähtis lõik. Kunstniku osatähtsus kasti kunstilisel kujundamisel ja terviklikkuse loomisel on väga tähtis.

Eaka inimese elu taustaks on meie ajalugu läbi sõdade, küüditamiste, okupatsiooni, tema elukutse, eluolu ja kultuuri. Seega on mälestuskastid üldistused eestlaste elulugudest uues vormis.

Kui põhiline töö 10ne mälestuskastiga on lõppenud, tegime algust mälestusnäidendiga. 2006.a. jõuludeks esines vanaema Rita lastelastega Haabersti Päevakeskuses kavaga “Vanaema jõululaulud”. Uued näitegrupid on Lenderi gümnasistidest (S.Otsmaa ja A. Rannap), “Elulugu lauludes” (Maret ja Maie).

Eaka inimese rikkalik elu, mälestuskillud vajavad jäädvustamist. Mälestusi võib koguda internetti, video- ja fonoteeki, eraldi väljaannetena – kõiges selles saame pakkuda abi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s