Näitused

Meie töö eesmärgiks on projekti ja mälestuskastide laialdane tutvustamine. Oma ruumide puudumise tõttu on mälestuskastide näitused toimunud Tallinna Päevakeskustes. Nii oleme tutvustanud mälestuskaste, nende valmistajaid koos toreda kontserti ja huvitavate külalistega linnaosade valitsustest.

Iga näitus on suursündmus, mille õnnestumisele on kaasa aidanud päevakeskuste töötajad, meie esinejad Therese Raide, õed Maret ja Maie, Ferdinand Veike, Elmar Kasearu, Ralf Kaup, Enno Orgulas, Valdo Kurist, Ants Laht ning operetigrupp Heli-Mall Otsa ja Tiina Jaaksoo juhendamisel.

10-ne valminud mälestuskasti näituse pidulik avamine oli 12.09.2006 Kristiine Päevakeskuses (Sellest ja järgnevatest üritustest on film ja dvd). Sellele pidulikule näitusest kutsusime ka partnerid Kotkast – algas meie mälestuskastide läbimurre rahvusvahelisel tasemel. 6-7 detsembril oli pidulik mälestuskastide näitus Haabersti Päevakeskuses. Gennadi Vihmani algatusel osalesid abilinnapea Merike Martinson ja linnaosavanem Viktor Vassiljev. Sama ürituse raamides toimus kohtumine ja arutelu edasiseks koostööks Kotka ja Kasseli partneritega.

Kohtumistel jagame küsitluslehti edaspidiseks mälestustööks vestlusringides näituse teemadel.

Kohtumised meiega on kujunenud emotsionaalseteks – mälestuste ja muljete rohketeks.

1 Response to Näitused

  1. Leida Rätsep ütles:

    28. märtsil 2012.a. Kesklinna Päevakeskuses toimunud mälestuskastide “Noor Eesti mees suures sõjas” näituse avamine, kontsert ja kohtumine oli eriline just sellepoolest, et saavutasime väga toreda kontakti publikuga – aktiivne kastide ja tekstidega tutvumine juba enne ürituse algust, kaasalaulmine, isiklikud vestlused – küsimused Vaikele (mida tähendas Patarei vanglas piinakast? Kui hea ta väljanäeb jne). Tunti huvi esinejate vas-tu – Valdo, Kalev, Ralf, Harri. Kevadised kollased tulbid Vaike Sarnalt ja kohvilaud olid meile tänutäheks kõigile meeldiva kohtumise eest. Aitäh Kesklinna Päevakeskuse rahvale!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s