Sügismeloodia

„S Ü G I S M E L O O DI A „
(Antsla eakate klubi)

Ma ühinesin „Sügismeloodiaga“ 1996.a., pärast seda, kui olin matnud oma abikaasa. Jäin üksi, sest lapsed on kõik kaugel Pärnumaal ja polnud võimalik nendega nii tihti kohtuda.

Selleks, et eluga edasi minna, läksin vaatama Antsla kultuurimajja, kuna teadsin, et seal käivad koos eakad. Mõeldud –tehtud. Olin varem laulnud koorides ja ansamblis, samuti tantsinud rahvatantsu, siis polnud mulle see võõras. Nii ma jäin ja olen siiamaani.

Esinesime oma peol, kuhu olid kutsutud ka linna vanurid. Käisime Põlvas, kus oli ka teisi klubisid ja valiti välja parimad, kes said Tallinna. Kohal oli ka Ingrid Rüütel. Tallinnas esinesime Tammsaare pargis. See oli meile suur elamus.

Käisime esinemas Võru folkloorifestivalil, kus oli palju külalisi välismaalt. Kohtusime norrakatega, kes kutsusid meid külla. Seal me ka käisime. Oli väga suur elamus näha seda ilusat Norramaad. Seal me ka esinesime.

Folkloorifestivalidel käime siiamaani, kuna nüüd oleme edasi arenenud. Antakse teemad, millega seal esineda. Nüüd on meil esinemisi hästi palju. Talve jooksul õpime palju uusi laule, tantse ja ka pillilugusid, kuna meil on nüüd ka oma rahvamuusikaansambel. Käime Võru maakonna ja Lõuna–Eesti MEMME-TAADI pidudel, kus saame kõvasti vatti, et need tantsumustrid saaksid hästi selgeks.

Meid kutsutakse laulma ka kirikusse, kapelliga mängima pidudele. Sellel aastavahetusel on juba teada palju esinemisi. Peame ka oma jõulupidu ja “Sügismeloodia“ sünnipäeva –see on juba traditsiooniks kujunenud sest klubi saab sel aastal 17 aastat vanaks.

Olin ka klubi presidendiks 5 aastat. Oli tore ja pingerikas aeg – kuidas ja mida teha, kuidas asjaga edasi minna. Käime ka igal aastal ekskursioonidel. Meie tegemisi toetab Antsla vald, kes igal aastal eraldab mingi summa + omaosalus ja nii saavad asjad aetud.

Võtan ikka osa meie klubi tööst, kui tervis lubab.

Vilma Jaakson

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s