Minu Saaremaa

Saaremaa on minu sünnimaa, siin olen üles kasvanud ja elan siin. Saaremaa on minu jaoks imeline maa, kus kasvavad kadakad, männid ja kuused. Kusagil on mahajäänud kiviaiad. Nad oleksid justkui sõdurirüüs, just seda värvi pehme sammal peal. Samas imeilusad taastatud kiviaiad oma sirgetes kindlates ridades.

On uuendatud imeilusaid ajaloolisi talusid, pakkudes silmailu nii vanadele kui noortele, meile endile kui ka kaugemalt tulijatele. Lähim sadamatest on Triigi sadam, seal olen palju kordi olnud ja käinud koos mehega kala õngitsemas. Mina olen temaga kaasas olnud. Mulle meeldib käia ja olla rannas.

Imetlen seda Saaremaale omast maastikku. Merelainetest siledaks uhutud kive, koos suursuguste ja erikujuliste kadakatega. See merelainte kohin ja mere soolane lõhn – kui hea on seda tunda. Vahel võib näha isegi luigepaari ujumas – mis imeilus vaatepilt minu jaoks.

Ühel päeval vette minnes tiirlesid kurjad kajakad otse minu kohal. Kui läksin veel sügavamale vette, hakkasid nad mind päris ründama, noksides minu pead. Ehmatasin hirmsasti. Eks nad kaitsesid oma poegi.

Ma armastan oma sünnimaad – Saaremaad

Elgi Kuum

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s